Նոր նախարարության գործառույթները կհաստատվեն ՀՀ ԱԺ–ում համապատասխան օրինագիծ ընդունելուց հետո. Արդարադատության նախարարություն
13.11.2014, 19:23
Միջազգային տնտեսական ինտեգրման և բարեփոխումների նախարարության գործառույթները կհաստատվեն, երբ ԱԺ–ն ընդունի «Կառավարության կառուցվածքի մասին» օրենքի վերջնական լրացումները, հինգշաբթի խորհրդարանում հայտնեց Հայաստանի արդարադատության նախարար Հովհաննես Մանուկյանը։
ԵՐԵՎԱՆ, 13 նոյեմբերի. /ԱՌԿԱ/. Միջազգային տնտեսական ինտեգրման և բարեփոխումների նախարարության գործառույթները կհաստատվեն, երբ ԱԺ–ն ընդունի «Կառավարության կառուցվածքի մասին» օրենքի վերջնական լրացումները, հինգշաբթի խորհրդարանում հայտնեց Հայաստանի արդարադատության նախարար Հովհաննես Մանուկյանը։
«Նախարարության ստեղծումը պայմանավորված է տնտեսական միջազգային կառուցվածքներում ինտեգրման գործընթացների համակարգման անհրաժեշտությամբ»,– ասաց Մանուկյանը։
Հայաստանի խորհրդարանը երեքշաբթի առաջին ընթերցմամբ լրացումներ է կատարել «Կառավարության կառուցվածքի մասին» օրենքում, որոնցով նախատեսվում է միավորել Տարածքային կառավարման և ԱԻ նախարարությունները և ստեղծել նոր նախարարություն` Միջազգային տնտեսական ինտեգրման և բարեփոխումների նախարարությունը։ -0-