ՌԴ նախարարների կաբինետը հավանության է արժանացրել Հայաստանում ռազմաբազայի տեղակայման համաձայնագրի արձանագրությունը
ՌԴ կառավարությունը հավանության է արժանացրել ռուսական ռազմաբազայի տեղակայման դրույթների մասին Ռուսաստանի և Հայաստանի կառավարությունների միջև արձանագրությունների օրինագիծը, համապատասխան փաստաթուղթը հրապարակվել է իրավական տեղեկատվության պաշտոնական էջում։
ԵՐԵՎԱՆ, 4 փետրվարի. /ԱՌԿԱ/. ՌԴ կառավարությունը հավանության է արժանացրել ռուսական ռազմաբազայի տեղակայման դրույթների մասին Ռուսաստանի և Հայաստանի կառավարությունների միջև արձանագրությունների օրինագիծը, համապատասխան փաստաթուղթը հրապարակվել է իրավական տեղեկատվության պաշտոնական էջում։
«Հանձնարարել ՌԴ ՊՆ–ին ՌԴ ԱԳՆ–ի մասնակցությամբ բանակցություններ անցկացնել հայկական կողմի հետ և պայմանավորվածություն ձեռք բերելուց հետո Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության անունից ստորագրել նշված արձանագրությունը` թույլատրելով կից օրինագծում կատարել սկզբունքային բնույթ չունեցող փոփոխություններ», – նշվում է փաստաթղթում, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին։
Այսպես, ռազմական կազմավորման կազմում կատարված փոփոխության կապակցությամբ Ռուսաստանը պարտավորվում է Հայաստանին վերադարձնել Ածիկ գյուղի զինվորական քաղաքը։ Հայկական կողմը Ռուսաստանին կփոխանցի երկու զինվորական քաղաք։ Հայաստանում ռուսական ռազմաբազան ընդհանուր առմամբ տեղակայված է 21 զինվորական քաղաքում, նշվում է փաստաթղթում։ –0–