Ոստիկանությունը խլացուցիչ նռնակներ է կիրառել կառավարության շենքի մոտ հավաքված ցուցարարների ուղղությամբ
Կառավարության շենքի մոտ իրավիճակը լարված է, պարբերաբար բախումներ են տեղի ունենում ոստիկանների և ցուցարարների միջև, ովքեր փորձում են ներխուժել կառավարության շենք և կոտրում են ապակիները
ԵՐԵՎԱՆ, 19 սեպտեմբերի./ԱՌԿԱ/. Ոստիկանությունը խլացուցիչ նռնակներ է կիրառել ցուցարարների ուղղությամբ, որոնք հավաքվել են կառավարության շենքի մոտ:
Կառավարության շենքի մոտ իրավիճակը լարված է, պարբերաբար բախումներ են տեղի ունենում ոստիկանների և ցուցարարների միջև, ովքեր փորձում են ներխուժել կառավարության շենք և կոտրում են ապակիները։
Ուժայինները փորձում են բերման ենթարկել քաղաքացիներին:
«Մայր Հայաստան» դաշինքի ղեկավար Անդրանիկ Թեւանյանը փորձում է հանդարտեցնել ցուցարարներին։ Նրա հետևում շարվել է ոստիկաններից կազմված կենդանի վահան։ Նրանք փորձում են թույլ չտալ քաղաքացիների մուտքը կառավարության շենք։
Կառավարության շենքի մոտ ինքնաբուխ ակցիա է մեկնարկել երեքշաբթի Արցախի դեմ Ադրբեջանի ագրեսիայի սկսվելուց հետո։ Ցուցարարներն իշխանություններից պահանջում են ճանաչել Արցախը:-0-