Երևանի դատախազը նկատողություն է ստացել. գլխավոր դատախազություն
Երևան քաղաքի դատախազ Հրաչյա Բադալյանի նկատմամբ նշանակվել է «նկատողություն», հայտնում է Հայաստանի Գլխավոր դատախազության մամուլի ծառայությունը:
ԵՐԵՎԱՆ, 29 նոյեմբերի. /ԱՌԿԱ/. Երևան քաղաքի դատախազ Հրաչյա Բադալյանի նկատմամբ նշանակվել է «նկատողություն», հայտնում է Հայաստանի Գլխավոր դատախազության մամուլի ծառայությունը:
Կարգապահական տույժը դրվել է  ՀՀ գլխավոր դատախազին առընթեր Էթիկայի հանձնաժողովի եզրակացության հիման վրա՝ «դատախազի մասնագիտական վարքագծի կանոնների պահանջները խախտելու համար»:
Այլ մանրամասներ չեն հաղորդվում:
Նկատողություն է հայտարարվել նաև Գրիշա Միքայելյանին՝ Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատախազ աշխատելու ժամանակահատվածում դատախազին վերապահված ծառայողական պարտականությունները ոչ պատշաճ կատարելու կապակցությամբ
Մամուլի ծառայությունից հայտնեցին, որ քրեական գործի նախաքննության նկատմամբ թերի և մակերեսային դատավարական ղեկավարում իրականացնելու համար Սյունիքի մարզի դատախազի տեղակալ Է.Հովսեփյանի նկատմամբ հարուցված կարգապահական վարույթը դադարեցվել է, քանի որ վերջինս ներկայացրել է աշխատանքից ազատվելու դիմում և ազատվել է աշխատանքից։ -0-