ՀՀ ԱԳ նախարարը ԵՏՄ–ին Հայաստանի անդամակցությունը համարել է 2014 թ.–ի երկրի արտաքին քաղաքականության կարևորագույն իրադարձությունը
26.01.2015, 14:01
ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը ԵՏՄ–ին Հայաստանի անդամակցությունը համարել է 2014 թ.–ի երկրի արտաքին քաղաքականության կարևորագույն իրադարձությունը, հաղորդում է «Նովոստի–Արմենիան»։
ԵՐԵՎԱՆ, 26 հունվարի. /ԱՌԿԱ/. ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը ԵՏՄ–ին Հայաստանի անդամակցությունը համարել է 2014 թ.–ի երկրի արտաքին քաղաքականության կարևորագույն իրադարձությունը, հաղորդում է «Նովոստի–Արմենիան»։
Ինչպես նշեց Նալբանդյանը երկուշաբթի կազմակերպված ասուլիսի ժամանակ, ամփոփելով 2014 թ.–ի արդյունքները, ԵՏՄ–ին երկրի անդամակցության ընթացակարգի ավարտը 2014 թ.–ին կարևորագույն իրադարձություն է Հայաստանի համար։
«ԵՏՄ–ին երկրի անդամակցությունը բխում է Հայաստանի ռազմավարական շահերից և նոր հնարավորություններ է բացում երկրի տնտեսական զարգացման համար», – ասաց Նալբանդյանը։